40 yıllık tecrübe ile yaptığımız işin
toprağından geliyoruz

1978’li Yıllarda başladığı tarım ile ilgili farklı alanlardaki faaliyetlerini, 2005 yılında un imalatına da başlayan AYDINALP UN SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. yıllık 52.000 ton kapasite ile çalışan fabrikasını 2010 yılında Konya’da Ankara yolu üzerinde 50.000 metrekare toplam alana sahip, 36.000 tonluk buğday, 2400 tonluk un ve 2000 tonluk tavlama silolarına sahip olan yeni fabrikası ile toplam kapasitesini yıllık 165.000 tona çıkartmıştır.

Üretimde esas olan insan sağlığı ve çevreye olan duyarlılık prensibini ön planda tutan firma, ürünleri el değmeden üretmektedir. AYDINALP UN SAN.VETİC.LTD. ŞTİ fabrika bünyesinde kurmuş olduğu labaratuvar ile buğday ve unun fiziksel, kimyasal ve biyolojik analizlerini yapabilecek kapasiteye erişmiştir. Son teknolojiye sahip üretim altyapısı ile ürünlerini ve sistemlerini Araştırma-Geliştirme temelinden hareketle , çiftçiden üretime, üretimden satışa ve satış sonrası desteğe kadar bir zincir içerisinde her safhayı kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Kurulduğu yıldan bugüne ürünlerinin kalitesini ve çeşitlerini giderik artıran firma sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından takip edip, kendini yenileyerek her geçen gün piyasadaki güvenirliliğini ve kalitesini arttırmıştır. Firma, istek üzerine ürün çeşitliliğine buğday ununun yanı sıra, natürel yulaf, çavdar ve mısır ununu da eklemiştir.

AYDINALP UN SANAYİ Üretim ve yönetim aşamasında almış olduğu  kalite ve güvence sistemi esaslarının eksiksiz uygulanması ve geliştirilmesini refarans standart olarak kabul edip, sistem gereklilikleri doğrultusunda faaliyet göstermeyi esas almaktadır. Haccp standartlarına uygun üretim yönetimi ile, müşterilerine kaliteli ve hijyenik ürünlerini zamanında teslim etme hassasiyeti ile çalışan firma, koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak için özverili bir çalışma içerisindedir.

Üretim aşamasında iş güvenliğini ön planda tutan AYDINALP UN SANAYİ Belirli aralıklarla personeline vermiş olduğu hizmet içi eğitimlerlede çağın gerektirdiği yönetim ve üretim standartına ulaşmayı amaçlamaktadır.